Andrzej Sapkowski - Krev elfů

06. 09. 2008 | † 27. 11. 2008 | kód autora: 3vC

Krev elfů

Krev elfů

Vnučka královny Calanthé, zvané Lvice z Cintry, princezna Cirilla, přebývá na Kaer Morhen spolu s několika zaklínači. Ve stejnou dobu je pěvec Marigold napaden čarodějem Rience, který ho mučí a snaží se získat informace o Ciri. Marigolda sice zachrání Geraltova známá, čarodějka Yennefer, ale Rience uniká.

Na Kaer Morhen přijíždí mladá čarodějka Triss Ranuncul, aby pomohla Geraltovi s výukou Ciri. Triss zjistí, že Ciri je velmi silné zřídlo - médium. Na jaře Geralt, Triss a Ciri odjíždí z Kaer Morhen. Cestou ale Triss onemocní a všichni tři se musejí připojit ke konvoji řízeném trpaslíkem Yarpenem Zigrinem. Triss se pomalu uzdravuje, ale cestou na ně zaútočí zuřiví elfové Scoia´tael - Veverky. Geralt ještě Ciri stihne před útokem ukázat hrob Růže z Shaerraweddu - slavné bojovnice, která se stala legendou.

Při plavbě na lodi se Geralta pokusí zajmout Temerijci, ale on díky útěku vodní příšery uniká. Marigolda si nechá zavolat špión Dijkstra a snaží se získat informace o Ciri spolu s čarodějkou Filippou Eilhart.

Rience si najme na Geralta nájemné vrahy, ale Geralt je zabíjí. Rience ale opět unikne.

Ciri je mezitím v Eleanderu, klášterní škole. Tam za ní přijíždí Yennefer a začíná ji učit magii. Poté společně odjíždí...

Krásná kniha. Napínavý děj, mistrovský jazyk, sympatické postavy. Geralta, Ciri i další jsem si téměř okamžitě oblíbila. Momentálně mám doma i druhý díl - Čas opovržení - a až si ho přečtu, tak vám o něm rozhodně napíši.

Pár elfských slovíček:

Midinváerne - Den Zimního Slunovratu

Hen Ichaer - Krev elfů

"Spletla sis vesmír s hvězdami odraženými na vodní hladině."


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky literatura

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.