Slashové páry a já

04. 09. 2008 | † 27. 11. 2008 | kód autora: 3vC

To jsem se zase jednou do něčeho pustila... Původně jsem chtěla jen vypsat mé oblíbené slashové páry a to, proč je mám ráda, ale nakonec jsem se rozhodla, že jich sem dám víc, alespoň uvidíte, jestli na ně máme podobný názor, či ne :-)

Albus/Scorpius (Harry Potter)

Hm...pánové Albus a Scorpius...Tento pár pro mne zatím nemá takový náboj jako Draco/Harry, ale třeba to přijde časem. Povídek jsem doteď bohužel moc nepřečetla, ale chtěla bych. Takže pokud nějakou dobrou znáte, dejte mi prosím vědět.

Draco/Harry (HP)

Můj postoj k tomuto páru asi znáte. Však, kdyby náhodou...Myslím si, že Harry a Draco jsou pro sebe jako stvořeni. Povídky s nimi čtu moc ráda, pokud v nich ovšem nejsou příšerně OCC. Má nejoblíbenější povídka s tímto párem je rozhodně Esprite od Estriel. Vůbec všechny její povídky s tímto párem jsou nádherné.

Holmes/dr. Watson (Sherlock Holmes)

Tento pár není příliš "profláknutý", ale dle mého názoru má něco do sebe. V příbězích jsem častokrát narazila na vyloženě preslashovou pasáž, a teď jde jen o to, jestli ona preslashovost nebyla pouze výplodem mé rozbouřené slashové části dušičky. Hm, to je pravděpodobně velice těžké posoudit. Možná ano, možná ne :-) Ale opravdu mne mrzí, že povídky s tímto párem se, alespoň v ČR, moc nepíší, takže vám ani žádnou nedoporučím.

Jack/Will (Piráti z Karibiku)

Tento pár má rozhodně něco do sebe, ale bohužel jsem zatím nečetla tolik povídek, než aby mne dokázal nějak extrémně upoutat. Co ale není, může být. Celý film se odehrává - alespoň pro mě - v atraktivním prostředí, a kdyby mi Will nebyl tak nesympatický, možná bych i něco napsala. Takhle vás ale mohu pouze odkázat na povídku Lež má krátké prkno od Taťány Orlovské.

Jack Twist/Ennis del Mar (Brokeback Mountain)

Naši staří známí hoši z Brokeback Mountain (mimochodem, nechápu, proč to přeložili jako Zkrocená hora). Inu, co k nim říct. Film jsem viděla a moc se mi líbil. Na scénu ve stanu jsem zírala s otevřenou pusou. Přitom toho v ní moc neukázali a nechali si člověka spíš domýšlet, jak vše vypadalo, ale v tom právě byla, alespoň dle mého názoru, její zajímavost. Jackovi a Ennisovi to spolu sice slušelo, ale z nějakého podivného důvodu, který si neumím vysvětlit, mne tento pár zase tolik neupoutal. Možná to bylo právě tím, že ve filmu vše bylo důkladně nastíněno - a má slashová dušička si toho nemohla zase tolik domýšlet, až na výjimky. Škoda. Povídku vám žádnou nedoporučím, poněvadž jsem dosud neměla to štěstí a na žádnou nenatrefila.

John Sheppard/Rodney McKay (Stargate Atlantis)

Oni se k sobě prostě nehodí! A přesto mě slash s nimi záhadným způsobem fascinuj...

.... Možná je to tím, že jsou tak rozdílní a zároveň podobní jeden druhému. Povídku jsem zatím napsala pouze jednu. Tento pár mám ale čím dál tím raději, takže nejspíš ještě nějaká přibude. Nebylo by divu, když pár scén v seriálu má takřka elektrický náboj (pokud ovšem už nejsem praštěná já).

Kirk/Spock (Star Trek)

K tomuto páru mám podobný postoj jako k páru Rodney/Carson, který bude následovat později. Opět je tu obrovská možnost...jak to jen říct...hledat náznaky. V seriálu ani ve filmech není nic příliš řečeno a možná proto mi tento pár přijde tak fascinující. Jsem radši, když si mohu trochu domýšlet. Na přečtení bych vám chtěla doporučit např. povídku Říkej mi bratře, v překladu od Dieginy.

Lucius/Draco (HP)

Přiznám se, že tento pár má pro mne zvláštní náboj. Oni ti Malfoyové vůbec mají něco do sebe. Samozřejmě opět vyžaduji, aby povídka měla nějakou úroveň, ale jelikož povídek s tímto párem moc není, nestává se příliš často, že bych narazila na nějakou nekvalitní. Zde bych vám opět chtěla doporučit povídku od Estriel s názvem Malfoyesque.

Severus/Harry (HP)

Hm...můj názor na tento pár není zcela vyjasněný. Ráda si s nimi přečtu povídku, ale musí být kvalitní. Nemám ráda povídky, kde je Severus absolutně OCC (dobrá, uznávám, že neudělat Severuse alespoň trošičku OCC je úkol pro nad-lidi, on sám je vlastně OCC už když s tím Potterem spí, ale opravdu nevydýchávám povídky, kde Harrymu říká miláčku a má výlevy jako zamilovaná pactnáctka - nic proti patnáctkám). To ať se na mě nikdo nezlobí. Z povídek s tímto párem se mi třeba hodně líbí V jednom pokoji za jediný den od Lilithky.

Severus/Remus (HP)

Můj oblíbený pár, ale opravdu vám neřeknu proč :-) Možná proto, že nabručený Severus tvoří úchvatnou (nemám toto slovo ráda, ale sem se celkem hodí) kombinaci s citlivým a empatickým Remem. Opět samozřejmě záleží na zpracování a na nápadu. Sama jsem zatím napsala dvě povídky s tímto pairingem a kupodivu ani v jedné se mezi nimi nepřihodí nic víc než polibek. Oni jsou prostě tak roztomilí, když jsou mladí a hned se spolu nevrhají do postele. Ačkoliv romantiku nemám příliš v lásce, zde ji naopak zčásti vyžaduji. Jinak by to pro mě a ně ani nešlo. Bohužel nevím, jakou povídku mám doporučit, neboť je jich opravdu hodně. Zkuste se ale třeba podívat k Eillen či Sylvii.

Sirius/Remus (HP)

Mou oblibu v tomto páru shledávám přinejmenším...zvláštní. Je to tím, že Sirius se mi jakožto postava příčí a snesu ho právě jen v tom slashi či v povídkách, kde mu někdo ubližuje (ale vůbec nemám sadistické sklony). S Remem mu to ale sluší a pak jsem schopná mu odpustit prakticky cokoliv. Chtěla bych vám doporučit povídku Srdci neporučíš od Lištičky. Je taková mile pohodová, i když Remus se v ní taky natrápí, chudák :-)

Rimmer/Lister (Červený trpaslík)

Vskutku zajímavý pár. Možná se zpočátku nesnášeli, ale ať mi nikdo neříká, že mezi nimi nic není :-) Už ten polibek mluví za vše...A jo! (Omlouvám se, že se chovám jako praštěná puberťačka, ale když přijde na slash :-).

Mimochodem, zajímalo by mě, jestli tvůrce Červeného trpaslíka napadlo vůbec někdy, že se najdou lidé, kteří jeho postavy zeslashují? Řekla bych, že pravděpodobně ne, ale člověk nikdy neví, takže pokud náhodou znáte pravdu...

Rodney/Carson (SGA)

Ách *sentimentálně vzdychá.* Tento pár je mojí slabou stránkou. Nedala bych na ně dopustit. Oni jsou pro sebe jako souzeni. Ale to byste museli vidět ten seriál, abyste pochopili. Zvlášť ze strany Carsona je jasně poznat, co k Rodneymu cítí *téměř se rozplývá.* Ale i Rodneymu na Carsonovi záleží, byť to nedává tak najevo. Prostě nádhera. Povídku jsem bohužel zatím žádnou nečetla, zato jsem zhltala všechny videa, na která jsem narazila (bohužel jich též moc není). Sama plánuji několik povídek, ale kdy přibudou, to nevím ani já.

Tak to by raději stačilo, pochybuji, že sem po přečtení tohoto článku ještě někdy zavítáte :-)

 

 

...


...

Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky osobni

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.